БІБЛІОГРАФІЧНІ МЕНЕДЖЕРИ
Створення списків використаних джерел до наукових статей, монографій, дисертацій, підручників тощо потребує багато часу. Для дотримання академічної доброчесності важливо чітко вказати всі джерела інформації, які автор використовує при написанні роботи. Це допоможе читачам знайти та перевірити джерело. Для цього необхідно дотримуватись чітких правил цитування.
Сучасна наукова спільнота використовує спеціальні програми, які дозволяють завантажити всі необхідні джерела інформації та надалі цитувати їх у різноманітних наукових текстах. Це онлайн-системи управління бібліографічною інформацією – бібліографічні менеджери або референс-менеджери.
Вони створені для зберігання бібліографічних даних, повних текстів, оформлення посилань та списків літератури, а також вони дозволяють дослідникам, науковцям та авторам створювати та повторно використовувати бібліографічні посилання.
Основні завдання, які виконують бібліографічні менеджери:
створення каталогу бібліографічних посилань;
підтягування повнотекстових файлів у форматі PDF, DOC;
організація літератури за різними принципами;
створення коментарів біля описів;
форматування списків літератури відповідно до вимог міжнародних стилів;
формування посилань для їх експорту в іншу програму та для обміну даними.
Сьогодні існує велика кількість онлайн-систем управління бібліографічною інформацією. Бібліографічні менеджери можна встановлювати як стаціонарну програму на власний комп'ютер, працювати онлайн, а також є універсальні програми (онлайн + офлайн).
Ознайомитися з можливостями найбільше популярних продуктів можна у вебгайді «Бібліографічні менеджери».