RESEARCH4LIFE
Міжнародна платформа науково-технічної, природничої, медичної та суспільно-політичної літератури Research4Life у партнерстві з провідними видавцями світу надає безоплатний доступ до своїх ресурсів ЗВО і науковим установам України, починаючи з 2022 року.
Доступ триватиме до кінця 2024 року з можливим продовженням.
Через портал Research4Life https://portal.research4life.org/ надається доступ до електронних колекцій книг і журналів міжнародних видавництв Elsevier, Springer Nature, John Wiley & Sons, Taylor & Francis, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing та ін. (для доступу потрібно обрати у відповідних полях назву країни та тип установи).
Доступ до ресурсів проєкту Research4Life надається за умови попередньої реєстрації установи на сайті Research4Life (нова установа) або відновлення такої реєстрації (для раніше зареєстрованих установ).
Hinari https://portal.research4life.org/content/hinari – колекція, яка об'єднує дослідження в галузі охорони здоров'я.
AGORA https://agora.research4life.org – колекція, яка об'єднує дослідження в галузі сільського господарства.
OARE https://portal.research4life.org/content/oare – колекція, яка включає дослідження з екології, географії, енергетики та ін.
ARDI https://ardi.research4life.org – колекція, що об'єднує дослідження про наукові розробки та інновації.
GOALI https://portal.research4life.org/content/goali – колекція, яка об'єднує дослідження в галузі права та суспільних наук, включаючи політичні науки, економіку, філософію, історію та ін.
Отримати логін і пароль, для цього подайте запит на електронну пошту library@chtei-knute.cv.ua.
Ознайомитися з умовами доступу, а саме:
не дозволяється поширювати та/або передавати третім особам логін/пароль доступу до ресурсу;
повні тексти документів (статті, книги, розділи тощо) можуть бути надруковані або збережені тільки для особистого використання з навчальною та дослідницькою метою;
не дозволяється систематичне завантаження документів або результатів пошуку, зокрема з використанням ботів. У разі недотримання вимог цього пункту, доступ до ресурсу буде припинено для усієї установи;
не дозволяються передавати документи третім особам ні в електронному, ні в друкованому вигляді;
не дозволяється комерційне використання результатів досліджень.
Після отримання логіну і паролю розпочати сеанс роботи з Research4Life: зі стартової сторінки сайту бібліотеки або інституту (кнопка Research4Life) або за адресою https://portal.research4life.org/ у браузері перейти до уніфікованого загального порталу Research4Life. Для пошуку в окремій колекції у розділі «Колекції» («Collections») порталу обрати один із профільних порталів HINARI/AGORA/ARDI/GOALI/OARE. За наданим логіном та паролем увійти до порталу.
Доступ до електронних ресурсів Research4Life можливий як з комп’ютерів інституту, так і віддалено.
«Інструкція з заповнення реєстраційної форми для отримання доступу до Research4Life» від ДНТБ України
https://dntb.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/Інструкція-заповнення-реєстраційної-форми-2.pdf.«Знайомство з Research4Life: Єдиний контент-портал» презентація від ДНТБ України
https://dntb.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/2-Webinar-R4L.pdf.України «Знайомство з Research4Life: початок використання» презентація від ДНТБ
https://dntb.gov.ua/wp-content/uploads/2023/10/1-Webinar-R4L.pdf.«Знайомство з Research4Life: ефективний пошук у колекціях» презентація від ДНТБ України
https://dntb.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/3-Webinar-R4L.pdf.
Відповіді на поширені питання щодо отримання доступу від команди Research4Life https://www.research4life.org/frequently-asked-questions.
Інструкція про роботу з порталом Research4Life https://www.youtube.com/watch?v=D86H2RTff1k&t=146s.
Здійснення пошуку на порталі Research4Life https://www.youtube.com/watch?v=_DonF7SwIyc.
Тренінговий портал https://www.research4life.org/training/, де можна знайти відповіді на такі питання:
Загальна інформація про Research4Life https://www.research4life.org/training/getting-started/ (інтерфейс, пошук, відеоуроки).
Research4Life на платформі MOOC https://www.research4life.org/training/mooc/ для продуктивного використання (навчання роботи з платформою та її порталами).
Вебінари (записи попередніх вебінарів, які розроблені для користувачів Research4Life) https://www.research4life.org/training/webinars/.
Безплатні ресурси від партнерів (інформація про додаткові вебсайти, набори інструментів та навчальні програми) https://www.research4life.org/training/resources-related-organizations/.
Authors hub (сім модулів, які допоможуть з написанням наукової роботи) https://www.research4life.org/training/authors-hub/.
Librarians hub (корисна інформація для бібліотекарів) https://www.research4life.org/training/librarians-hub/.
Офіційний канал Research4Life на Youtube.
У разі виникнення проблем із підключенням доступу або використанням ресурсу зверніться, будь ласка, до співробітників бібліотеки або заповніть форму на сайті ДНТБ України https://dntb.gov.ua/research4life.