ВИЗНАЧЕННЯ ІНДЕКСІВ УДК І КОДІВ JEL CLASSIFICATION
Згідно з ДСТУ 4861:2007 «Інформація та документація. Видання. Вихідні відомості», вихідні відомості кожного видання повинні містити так званий «шифр зберігання видання», який складається з класифікаційних індексів Універсальної десяткової класифікації (УДК), Бібліотечно-бібліографічної класифікації (ББК) та авторського знаку.
Увага! Постановою КМУ від 22 березня 2017 р. № 177 «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації» в установах та організаціях України припиняється використання ББК і запроваджується для класифікації документів Універсальна десяткова класифікація, як міжнародна класифікаційна система.
Бібліотека ЧТЕІ ДТЕУ надає послугу з визначення класифікаційних індексів Універсальної Десяткової Класифікації (УДК) і кодів JEL Classification студентам, викладачам та науковцям Інституту.
Для визначення індексів УДК і кодів JEL Classification ви можете надіслати запит, написавши на електронну пошту library@chtei-knteu.cv.ua, або безпосередньо у відділах бібліотеки.
Запити виконуються протягом одного робочого дня, залежно від кількості тем.
Універсальна десяткова класифікація (УДК) – це міжнародна багатомовна класифікаційна система, яка об'єднує всі галузі знань в єдиній універсальній структурі з загальною десятковою нотацією.
Головна складова частина УДК – таблиці УДК, які призначені для систематизації документів, пошуку інформації та організації фондів документів з усіх галузей знань у бібліотеках, видавництвах, інформаційних центрах тощо.
В Україні індекс УДК визначають за україномовним виданням таблиць УДК, підготовку і випуск яких здійснює Книжкова палата України.
Індекс УДК має широке коло використання: він повинен максимально точно відобразити зміст видання та забезпечити в подальшому його швидкий та легкий пошук не лише в Україні, а й у світі.
Визначити індекс УДК самостійно.
Методика індексування за УДК від Книжкової палати України.
JEL Classification – система кодів для визначення тематики публікацій з економіки.
JEL – алфавітно-цифрова класифікаційна система Американської Економічної Асоціації, була розроблена для використання в журналі Journal of Economic Literature (JEL), отримала міжнародне визнання і тепер наявність в публікаціях кодів JEL є однією з вимог до авторів у багатьох видавництвах світу. Система використовується для класифікації статей, дисертацій, книг, оглядів тощо.
Доступ до таблиць класифікації відкритий на сайті Американської Економічної Асоціації. https://www.aeaweb.org/jel/guide/jel.php
Для зручності використання JEL Classification в Україні представлений переклад класифікатора українською мовою.