GOOGLE SCHOLAR

Google Scholar (Google Академія) – пошукова система вільного доступу, яка індексує повний текст наукових публікацій всіх форматів і дисциплін. На інформаційному ринку з листопада 2004 року. Індекс Google Scholar охоплює більшість рецензованих онлайн-журналів найбільших наукових видавництв світу. Рекламний слоган Google Scholar – «стояти на плечах гігантів» – це данина вченим, які зробили внесок у свої галузі протягом століть, забезпечуючи основу для нових наукових досягнень.

Попри відсутність певних даних про розмір бази, Google Академія вважається найбільшою у світі академічною пошуковою системою, зі ступенем охоплення до 90 % всіх публікацій.

У Google Scholar індексуються: наукові статті, книги, монографії, тези конференцій, препринти та велика кількість матеріалів інших типів. Ще однією беззаперечною перевагою цієї платформи є підтримка регіональних мов.

Метрики Google Scholar

Показники Google Scholar дають авторам простий спосіб швидко оцінити видимість і вплив наукових публікацій, а також знайти нові джерела для опублікування своїх досліджень.

Основні метрики:

  • Індекс Гірша (h-індекс);

  • H-core;

  • Медіана h5;

  • Індекс h5;

  • i10-індекс.

Детальніше про метрики Google Scholar https://www.google.com/intl/ru/scholar/metrics.html#metrics.

Для яких цілей можна використовувати Google Scholar:

  1. Формування авторського резюме. За допомогою Google Scholar дослідники можуть сформувати повноцінне авторське резюме.

  2. Пошук матеріалів для написання роботи. За допомогою Google Scholar можна знайти матеріали, які можна використовувати для підготовки наукової статті, монографії, дисертації.

  3. Пошук співавторів та міжнародна кооперація. Оскільки Google Академії підтримує більшість регіональних мов, науковці можуть знайти колег зі спільними науковими інтересами на іншому кінці світу, дослідити їхні наукометричні показники та запропонувати співпрацю.

  4. Оформлення бібліографії та списку використаної літератури. Використовуючи матеріали Google Scholar, можна автоматично згенерувати коректне посилання на них відповідно до найбільш популярних стилів цитування.

  5. Відстеження власних наукометричних показників. Завдяки метрикам Google Scholar (індекс цитованості та індекс Гірша) автори можуть оцінити власну діяльність та місце у дослідницькому середовищі, порівняти себе з колегами, визначити подальшу стратегію розвитку.

  6. Підвищення наукової впливовості вченого. Через профіль автора у Google Scholar у науковців є можливість заявити про свою наукову діяльність і підвищити рівень власних наукометричних показників.

  7. Підбір журналу для публікації. Щоб у Google Scholar знайти журнал для подальшої публікації, варто перейти на вкладку «Metrics», у розділ «Top publications», обрати категорію та дисципліну. Далі система згенерує перелік відповідних журналів за останні п'ять років.

  8. Підвищення показників наукової установи. Наукові здобутки кожного автора-науковця позитивно впливають на авторитет його установи та її значущість на національному та міжнародному рівнях.

Більше інформації на сайті Google Scholar.

Інформація про профіль автора в Google Scholar на сторінці «Ідентифікатори та профілі авторів. Google Scholar».