ОНЛАЙН-КУРСИ ТА ВЕБІНАРИ
ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ ПРИНЦИПІВ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ
ОНЛАЙН-КУРСИ
Безкоштовний курс «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів» представлено на найбільшій платформі онлайн-освіти в Україні Prometheus.
Мета цього онлайн-курсу – дати розуміння, як можна розвивати культуру академічної доброчесності, попри предмет та напрям викладання. Курс надає можливість подивитися на дисципліни через призму академічної доброчесності та пропонує теоретичні основи й практичні інструменти, які допомагають посилити культуру академічної доброчесності.
Обсяг курсу: 60 годин. Структура курсу: 6 модулів. Форма підтвердження результатів навчання: сертифікат.
Безкоштовний курс «Наукова комунікація в цифрову епоху» представлено на платформі онлайн-освіти в Україні Prometheus.
Цей курс розроблений викладачами та співробітниками Національного університету «Києво-Могилянська академія» у співпраці з компанією «CLARIVATE», ГО «ЕЛІБУКР» та проєктом «FOSTER».
Курс побудований на основі трирічного досвіду викладання в Докторській школі імені родини Юхименків Національного університету «Києво-Могилянська академія», проведення численних тренінгів та семінарів різних університетах України.
Розрахований на 13 тижнів та відповідає двом кредитам. Форма підтвердження результатів навчання: сертифікат.
Безкоштовний курс «Критичне мислення для освітян» представлено на платформі онлайн-освіти в Україні Prometheus.
Запропонований курс дозволить опанувати стратегії та процедури критичного мислення, що дасть змогу підвищити особисту ефективність та успішність ухвалених рішень.
Відеолекції, завдання та форум курсу будуть доступні постійно.
Обсяг курсу: 30 годин. Тривалість курсу: 5 тижнів. Форма підтвердження результатів навчання: сертифікат.
Безкоштовний курс «Медіаграмотність: практичні навички» представлено на платформі онлайн-освіти в Україні Prometheus.
Цей курс – авторська розробка відомого політолога, викладача, автора досліджень гібридної війни Євгена Магди. Курс присвячений медіаграмотності та головним викликам сучасного світу – дезінформації та фейкам.
Мета курсу – надати слухачам зручний інструментарій для вивчення медіаграмотності заради втілення його принципів та засад в українському суспільстві.
Обсяг курсу: 30 годин. Тривалість курсу: 4 тижні. Форма підтвердження результатів навчання: сертифікат.
Безкоштовний курс «Медіаграмотність для освітян» представлено на платформі онлайн-освіти в Україні Prometheus.
Мета курсу – мотивувати освітян бачити, що світ навколо разюче змінився, став цифровим, а відтак потрібно розвивати нові медіаосвітні компетентності.
Курс містить багато корисних інструментів, які можна використовувати для формування позитивного іміджу закладу освіти, у процесі спілкування з медіа та ефективного використання медіаресурсів у освітньому процесі.
Обсяг курсу: 60 годин. Структура курсу: 4 теми. Форма підтвердження результатів навчання: сертифікат.
Безкоштовний онлайн-курс «Академічна доброчесність в університеті» представлено на освітній платформі ВУМ online.
Курс розроблений НаУКМА-онлайн та ГО ЕлібУКР за підтримки фонду Відродження для того, щоб кожен студент, викладач, науковець, адміністратор та керівник закладу вищої освіти міг ознайомитися і застосовувати у своїй діяльності принципи академічної доброчесності.
Розрахований на 11 занять та відповідає 0,1 кредиту ЄКТС. Форма підтвердження результатів навчання: сертифікат.
Безкоштовний онлайн-курс «Бібліотека – відкритий публічний простір» представлено на освітній платформі ВУМ online.
Курс орієнтований на працівників невеликих бібліотек, які щиро прагнуть зробити свою бібліотеку сучасною і відкритою для різних категорій користувачів.
Курс складається з п'яти основних тем, опанування яких дозволить створити в бібліотеці сучасний інформаційний простір.
Безкоштовний онлайн-курс «Бібліотеки у досягненні Цілей сталого розвитку» представлено на освітній платформі ВУМ online.
Курс орієнтований на працівників бібліотек всіх видів і типів. Програма розроблена ГО «ВГО Українська бібліотечна асоціація» за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру.
Курс складається з 22 занять. Форма підтвердження результатів навчання: сертифікат.
Безкоштовний онлайн-курс «Академічна доброчесність для вчителів» представлено на українській студії онлайн-освіти EdEra.
У курсі розглянуто поняття «академічна доброчесність» та зосереджено увагу на тому, як вчителі можуть сприяти формуванню культури академічної доброчесності в учнів.
Курс пропонує інструменти для роботи з учнями старших класів: методичні рекомендації, робочий зошит, сценарії уроків, презентації, інтерактивний тест.
Безкоштовний онлайн-курс «Very Verified. Онлайн-курс з медіаграмотності» представлено на українській студії онлайн-освіти EdEra.
Курс розроблений міжнародною організацією IREX спільно зі студією онлайн-освіти EdEra і є частиною проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність», який фінансують Посольство США в Україні та Посольство Великої Британії в Україні за підтримки Міністерства освіти і науки України.
Онлайн-курс пояснює, як орієнтуватися в інформації довкола та як розпізнавати дезінформацію та пропаганду.
Безкоштовний онлайн-курс «Права людини в освітньому просторі» представлено на українській студії онлайн-освіти EdEra.
Курс розроблений ОБСЄ спільно зі студією онлайн-освіти EdEra за підтримки Міністерства освіти і науки України.
Онлайн-курс допоможе краще зрозуміти сутність та еволюцію, перелік, особливості прав людини.
ВЕБІНАРИ
На сайті проєкту SAIUP створено рубрику «Вебінари «Академічна доброчесність», де зібрано велику кількість відеоматеріалів, які допоможуть у формуванні академічної культури доброчесності та якості освіти.
Відеозапис тренінгу, який проводив керівник групи сприяння академічній доброчесності Сумського державного університету, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Міжнародний інженер-педагог (ING. PAED. IGIP) Артем Артюхов для здобувачів та науково-педагогічних працівників УКД.
Запис вебінару «Відкрита наука та академічна доброчесність», який пройшов 23 листопада 2022 року у НМУ імені О. О. Богомольця.
Запис вебінару від проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP для закладів вищої освіти про шляхи впровадження політик академічної доброчесності та моніторингу їх ефективності. Вебінар проходив за підтримки IREX проєкту «Вивчай та розрізняй».
Запис вебінару «Академічна доброчесність: студентські ініціативи» від проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP. У вебінарі взяли участь студентські координатори Проєкту SAIUP: Анастасія Долгополова, Запорізький національний університет; Олександр Канагеєв, Луцький національний технічний університет; Ольга Урсол, Ізмаїльський державний гуманітарний університет.