SCOPUS
Scopus – одна з найбільших у світі універсальних реферативних, наукометричних баз даних, яка була створена у 2004 році видавничою корпорацією Elsevier. База даних індексує понад 25 тис. назв рецензованих наукових видань від більш ніж 5 тис. видавництв та містить понад 82 млн документів (наукові рецензовані журнали, матеріали конференцій, серіальні книжкові видання тощо). Глибина архіву сягає 1788 року.
Scopus – один з основних інструментів у галузі наукометрії, який надає різні метрики для кількісного виміру науки: створено понад 17 млн авторських профілів, понад 80 тис. профілів установ, містить понад 1,7 млрд наукових цитувань.
На сьогодні в базі даних проіндексовано понад 5 500 назв наукових журналів відкритого доступу.
Рубрикатор Scopus (ASJC) має 27 базових тематичних розділів, поділених на 335 підрозділів. Політематичні статті індексуються одразу в кількох розділах.
Адміністратором у наданні доступ до БД Scopus в Україні є ДНТБ України.
База даних Scopus доступна на умовах передплати, з 2022 року для ЗВО і наукових установ України діє безплатний доступ.
Для того, щоб почати користуватися БД Scopus, потрібно перейти за посиланням. Відразу повинно відкритися вікно пошуку. Пароль для входу не потрібен.
Доступ до БД Scopus можливий з будь-якого комп'ютера в локальній мережі інституту.
Для налаштування віддаленого доступу потрібно перейти за посиланням на сайт ДНТБ України та ознайомитися з інформацією у розділі «Як активувати віддалений доступ».
Якщо виникнуть деякі складнощі з підключенням або налаштуванням віддаленого доступу, потрібно звернутися до співробітників бібліотеки, або написати лист на email: library@chtei-knteu.cv.ua.
У листі обов'язково вкажіть Ваші ПІБ, опис проблеми та зробіть знімки екрана.
Elsevier зробив ключові інструменти підтримки досліджень і фінансування, а також платформи електронного навчання (ScienceDirect, Scopus і Researcher Discovery) безплатними для українських науковців, дослідників і студентів.
Для ефективної підтримки наукової діяльності вчених в умовах війни фахівці Elsevier створили електронний ресурсний центр, за допомогою якого українські дослідники мають змогу зареєструватися та отримати доступ до важливих дослідницьких інструментів компанії:
модуля пошуку дослідників для налагодження контактів та співпраці Researcher Discovery;
програмного забезпечення для керування бібліографічною інформацією Mendeley.
Крім цього, фахівцями компанії Elsevier підготовлено інструкцію зі створення та наповнення інформацією профілів дослідників на платформі Scopus.
Запис вебінару українською мовою (для перегляду запису вебінару введіть пароль: 7fE94=Lk).
Онлайн-тренінги та семінари від Elsevier для України.
Також компанією Elsevier скасовано плату за опублікування статей (APCs) українськими авторами у журналах відкритого доступу (Gold Open Access Journals). У разі виникнення запитань надішліть лист на електронну адресу: agreementactivation@elsevier.com.
Більше інформації на сайті ДНТБ України.