WEB OF SCIENCE

Web of Science – це одна з найбільших у світі універсальних платформ наукової літератури, яка створюється і підтримується компанією Clarivate.

На сьогодні платформа Web of Science містить 18 баз даних, які створюються як компанією Clarivate, так і її партнерами.

Загалом на платформі індексується понад 33 тис. видань з усіх дисциплін. Наповнення архіву сягає 1864 року.

Основною частиною колекції є наукометрична база даних Web of Science Core Collection (WoSCC), яка складається з індексів наукового цитування періодичних видань з:

  • природничих і технічних наук – Science Citation Index Expanded (SCIE);

  • суспільних наук – Social Sciences Citation Index (SSCI);

  • гуманітарних наук – Art and Humanities Citation Index (AHCI).

З 2015 року WoSCC розширена мультидисциплінарним індексом Emerging Source Citation Index (ESCI), архів якого поглиблюється до 2005 року.

Також у WoSCC представлено індекси цитувань кращих конференцій Conference Proceedings Citation Index (CPCI) та монографії Book Citation Index BkCI й двох хімічних індексів: Current Chemical Reactions (CCR-EXPANDED) та Index Chemicus (IC).

Крім цього, користувачам з України доступні такі бази даних платформи Web of Science:

  • Chinese Science Citation DatabaseSM;

  • Derwent Innovations Index;

  • Grants Index;

  • KCI-Korean Journal Database;

  • MEDLINE®;

  • Preprint Citation Index;

  • ProQuest ™ Dissertations & Theses Citation Index;

  • SciELO Citation Index.

Адміністратором у наданні доступу до платформи Web of Science в країні є ДНТБ України.

Ресурси платформи Web of Science доступні на умовах передплати, з 2022 року для ЗВО і наукових установ України діє безплатний доступ.

Для того, щоб почати користуватися платформою Web of Science, потрібно перейти за посиланням. Відразу повинно відкритися вікно пошуку. Введення пароля не потрібно.

Доступ до платформи Web of Science можливий з будь-якого комп'ютера в локальній мережі інституту.


Допомога Україні під час війни

Компанія Clarivate прийняла рішення про збереження для закладів вищої освіти та наукових установ України безплатного доступу до платформи Web of Science до кінця 2024 року.

Фахівцями Clarivate створено вебсторінку ресурсного центру, де зібрано перелік важливих електронних ресурсів із програмними інструментами, інформацією та ідеями для підтримки дослідників з України.


Віддалений доступ

Для налаштування віддаленого доступу до платформи Web of Science потрібно створити обліковий запис з комп’ютера інституту (відеоінструкція). Після цього вдома (або з комп'ютера за межами установи) перейти за посиланням та ввести логін і пароль, які було вказано під час реєстрації.

Користування віддаленим доступом надається на шість місяців, тому кожні пів року потрібно здійснювати вихід на платформу для його продовження.

Для налаштування віддаленого доступу за кордоном ученим необхідно звернутися до команди підтримки Clarivate, написавши листа на електронну адресу wosg.support@clarivate.com і надавши інформацію про українську установу, в якій працює дослідник.

Більш детальна інформація представлена у відео «Доступ до Web of Science. Створення та налаштування кабінету користувача» на ютуб-каналі «Clarivate Analytics українською».

Крім цього, фахівцями компанії Clarivate підготовлено інструкцію зі створення та наповнення інформацією профілів дослідників на платформі Web of Science.

З оновленнями в авторському профілі у Web of Science можна ознайомитися у відео.

Ресурси про роботу з платформою Web of Science:

Розклад і реєстрація на вебінари, серії вебінарів (з можливістю отримати сертифікат)

Записи вебінарів на ютуб-каналі «Clarivate Analytics українською».

Більше інформації на сайті ДНТБ України.

Продукти, які доступні на платформі Web of Science:

Більше інформації про ці продукти на сторінках «Публікаційна активність» і «Бібліографічні менеджери».