НОВИНИ
Лютий 2025
28 лютого 2025 року
«Фінансові інструменти розвитку териториальних громад»
28 лютого 2025 року завідувач бібліотеки, репозитарію Тетяна Корольова взяла участь у студентському круглому столі «Фінансові інструменти розвитку териториальних громад», який був організований кафедрою фінансів, обліку і оподаткування ЧТЕІ ДТЕУ. Вона розповіла про нові книги з фінансового, управлінського обліку, економіки фінансового сектору, страхового ринку, програмних рішень в обліку та ШІ, які бібліотека разом з кафедрою фінансів, обліку і оподаткування придбали завдяки перемозі студентів інституту під керівництвом доцента кафедри Юлії Маначинської у конкурсі найактивніших закладів вищої освіти – учасників Global Money Week 2024 (Всесвітнього тижня грошей). Окрему увагу Тетяна Діонісіївна приділила новим підручникам і науковим виданням, закупленим бібліотекою протягом 2024 року, серед яких навчальні посібники: «Фінанси зарубіжних країн» (Карлін М. І., 2024), «Фінанси України» (Карлін М. І. та ін., 2024), «Фінансовий аналіз» (Череп А. В. Та ін., 2024), «Фінансовий менеджмент» (Цибульська Е. І., 2024), «Комплексне забезпечення фінансово-економічної безпеки держави» (Карлін М. І., 2024), підручники: «Інформаційна та кібернетична безпека підприємства» (Гулак Г. М. та ін, 2024), «Міжнародний менеджмент» (Горбач Л. М., Плотніков О. В., 2024) та багато інших.
З усіма книгами можна ознайомитися у читальних залах бібліотеки, а також на віртуальних виставках на сайті бібліотеки ЧТЕІ ДТЕУ.
Круглий стіл був цікавим та насиченим корисною інформацією. Співробітники бібліотеки висловлюють щиру вдячність кафедрі фінансів, обліку і оподаткування за запрошення. Сподіваємося на подальшу співпрацю.




25 лютого 2025 року
24 лютого 2025 року в ЧТЕІ ДТЕУ пройшла загальноінститутська година пам’яті «Три роки незламності» в онлайн-режимі.
24 лютого 2025 року минув третій рік від початку повномасштабного збройного вторгнення рф на територію України. Кожен українець назавжди запам’ятає ранок, який почався словами «Вставай! Війна почалася!». Цей день змінив життя кожного з нас. І кожен з нас відчув подих війни на собі. Три роки, сповнені страждань, страшних випробувань, втрат, розпачу, розлук… Три роки мужності, незламності, героїчного спротиву… І впродовж кожного з цих 1094 днів наші захисники на межі людських можливостей роблять все, щоб ворог не досяг своєї мети, наближаючи нас до Перемоги.
Цей важливий та емоційний захід організували співробітники бібліотеки інституту. Модератором онлайн-зустрічі була Тетяна Діонісіївна Корольова, завідувач бібілотеки, репозитарію ЧТЕІ. Спікер – заступник декана факультету історії, політології та міжнародних відносин з виховної та організаційної роботи Чернівецького національного університету Микола Васильович Глібіщук, кандидат історичних наук, асистент кафедри всесвітньої історії, провідний науковий співробітник Чернівецького обласного краєзнавчого музею. У своїй промові «Війна в історії: роздуми з приводу контексту сучасної російсько-української війни» Микола Васильович провів історичні паралелі між російським вторгненням в Україну та Першою і Другою світовими війнами, дослідив неабияку схожість реалій трьох війн у житті української нації, розвіяв штучно вигадані міфи про «братні народи» і «єдиний народ», а також довів, що українці завжди мобілізовані та незламні, коли мова йде про здобуття держави та її захист.
Студенти, викладачі, співробітники з великим сумом згадали полеглих випускників інституту, серед яких Андрій Бурчак, Михайло Луцик, Сергій Пенюк, Олег Свінціцький, Сергій Римлянський, Вадим Гулеватий, Артур Голодрига. Хвилиною мовчання та щирою молитвою вшанували пам'ять усіх загиблих у цій жорстокій війні. Інформаційним доповненням заходу стала тематична виставка літератури «Моя Україна вільна і непереможна». В експозиції представлено видання з фонду бібліотеки, що висвітлюють історичні, культурні аспекти становлення України й української мови, особливості національної символіки, визначні події та постаті у боротьбі за незалежність нашої держави. Ознайомитися з книгами можна у читальній залі бібліотеки в центральному корпусі інституту.
Такі меморіальні заходи є нашим внеском у збереження пам’яті про тих, хто віддав своє життя за Україну, за своє місто, свою родину, за вільне та мирне майбутнє.








19 лютого 2025 року

19-20 лютого 2025 року
Тестування програми сертифікації
Повторна можливість пройти фінальне тестування програми сертифікації, яка відбувался у жовтні 2024 року.
Дві лекції, проміжні тести, та алгоритм розв'язання тестів сертифікації розміщено на сторінці https://clarivate.libguides.com/europe/Uacertification.
Можна готуватися в будь-який зручний час. Тести будуть за схожими питаннями, що були в проміжних тестах.
19 лютого з 8:00 до 20 лютого 21-00 буде відкритий новий фінальний тест, хто набере більше 75 балів правильних відповідей – отримує диплом програми сертифікації.
Обов'язкова умова – самостіне виконання тесту. Учасники у яких було виявлено порушення академічної етики дискваліфікуються.
Research Smarter
20 лютого (вебінар перенесено з 27 лютого)
Тема: Значимість співпраці в наукових дослідженнях
Тези: Дослідницькі інститути, грантодавці та урядові організації підтримують відкритий обмін ідеями та сприяють співпраці, роблячи внесок у ріст та розвиток світової науки. На вебінарі обговоримо як оцінювати, виявляти, знаходити потенційні співпраці, покращити видимість власних досягнень, та усувати можливі бар'єри Буде презентовано новий індикатор Collab-CNCI, що допоможе виявити більш ефективний тип співпраці.
10:15–11:15
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_NUFalAFqTZ2UnB7XdLK
18 лютого 2025 року

14 лютого, у міжнародний день книгодарування, бібліотека ЧТЕІ ДТЕУ поповнила свої фонди новими книгами – це монографії з історії України, історичні нариси про трагічні сторінки нашого народу, зокрема про війну, яка сьогодні триває; художні книги, серед яких збірки Ліни Костенко і Сашка Обрія; навчальні посібники, підручники та монографії з економіки та фінансів.
Ми щиро вдячні усім дарувальникам! Ці книги стануть вагомою частиною нашого фонду, допоможуть у забезпеченні освітнього процесу і обов’язково знайдуть свого читача.
Дякуємо всім за тепло сердець, доброту, розуміння, любов до книги і читання.

17 лютого 2025 року
Книги з фінансового, управлінського обліку, економіки фінансового сектору, страхового ринку, програмних рішень в обліку та ШІ: у бібліотеці ЧТЕІ ДТЕУ нові надходження.
Бібліотека ЧТЕІ ДТЕУ разом з кафедрою фінансів, обліку і оподаткування придбали сучасні наукові та навчальні видання з фінансового, управлінського обліку, економіки фінансового сектору, страхового ринку, програмних рішень в обліку та ШІ. Літературу закупили завдяки перемозі студентів інституту під керівництвом доцента кафедри фінансів, обліку і оподаткування Юлії Маначинської у конкурсі найактивніших закладів вищої освіти – учасників Global Money Week 2024 (Всесвітнього тижня грошей). Це щорічна міжнародна освітня кампанія, метою якої є розвиток фінансової свідомості дітей та молоді, формування знань, умінь, поведінки та ставлення, необхідних для прийняття ефективних фінансових рішень, що дасть змогу досягти фінансового добробуту та стійкості. Переможці отримали диплом, кубок і сертифікат на купівлю книжок та ігор з фінансової грамотності для бібліотеки на суму 7 тисяч гривень.
Серед придбаних книг – навчальні посібники: «Економіка фінансового сектору» (Ю. Коваленко, 2020), «Інститути міжнародного страхового ринку» (С. Прасолова, В. Карцева, 2020), «Облікова політика підприємств» (Н. Правдюк, Л. Коваль, О. Коваль, 2020), «Бухгалтерський облік та прикладні програмні рішення. BAS:БУХГАЛТЕРІЯ» (О. Чабанюк, Н. Лобода, К. Кузьмінська, 2024), «Бухгалтерський облік: у схемах і таблицях» (О. Чабанюк, Н. Лобода, 2024) та ін., а також підручники «Управлінський облік» (С. Голов, 2023), «Облік видів економічної діяльності» (Н. Гура, 2022). Особливе місце у фонді займуть наукові видання: «Штучний інтелект і нейромережі» (2024), «Штучний інтелект і безпека» (Ю. Когут, 2024), «Ризик-менеджмент» (В. Савчук, 2024).
Кожна нова книга – це завжди нове знайомство, нові імена, нові знання. Незабаром книжкові новинки з’являться на бібліотечних полицях. Ознайомитися з літературою можна у читальній залі бібліотеки за адресою: Центральна площа, 7 (Центральний корпус ЧТЕІ).


14 лютого 2025 року

14 лютого щороку увесь світ святкує не лише День усіх закоханих, а й Міжнародний день дарування книг (Book Giving Day). Книга – один із найцінніших винаходів людства, вона несе добро і любов. Вона постійний супутник, найкращий порадник у всіх життєвих ситуаціях і для малечі, і для студента, і для зрілої, досвідченої людини. Книга набула актуальності під час повномасштабного вторгнення, стала засобом психологічної реабілітації, допомагає пережити драматичні події.
Першим подарунком бібліотеці і нашим читачам до свята стала книга поезій «Сокира сатири» від автора Сашка Обрія (Олександр Кучеренко). Надзвичайно прониклива, глибока, щира і правдива філософська поезія українця про Україну, з яскравим гумором, оригінальною подачею, сучасним оформленням і яскравим поетичним словом. Сьогодні Сашко на фронті, але продовжує писати чудові поезії. Щиро дякуємо автору за подаровану книгу.
Шановні читачі!
Бібліотека ЧТЕІ продовжує акцію «Підтримай свою бібліотеку – подаруй книгу».
Приєднуйтесь, не залишайтесь байдужими – бібліотеці потрібні нові книги!
Добрі справи робити приємно!
Щиро вдячні за подарунки!


7 лютого 2025 року
Контрольний список для дослідників і бібліотекарів»
перекладено українською мовою

Співробітники Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича КНУ Тараса Шевченка переклали українською мовою посібник міжнародної фундації eIFL.net «Як обрати журнал для публікації досліджень? Контрольний список для дослідників і бібліотекарів».
Цей посібник містить поради дослідникам щодо вибору відповідного журналу для їхніх досліджень і надає інформаційну підтримку бібліотекарям, які прагнуть допомогти дослідникам обрати журнал.
Ознайомитися з посібником українською мовою можна на сайті Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича КНУ Тараса Шевченка, англійською мовою – на сайті міжнародної фундації eIFL.net.
4 лютого 2025 року
APA style references (7th Edition)
27 січня 2025 р. співробітники бібліотеки провели науковий семінар «Оформлення посилань за вимогами міжнародного стилю цитування APA style references (7th Edition)» для науковців кафедри менеджменту, маркетингу і міжнародної логістики ЧТЕІ ДТЕУ.
APA Style – міжнародний стиль цитування Американської психологічної асоціації. У 2020 році вийшла оновлена сьома версія стандарту. APA Style – найпопулярніший міжнародний стиль в галузі суспільних наук. Під час семінару завідувач бібліотеки Тетяна Корольова розповіла про стиль цитування APA (7th Edition), його елементи, правила, окремі аспекти упорядкування списку використаних джерел. Особливу увагу було приділено основним нововведенням у вимогах до оформлення посилань в APA 7th ed., а також особливостям цитування в тексті. Також було надано поради щодо використання бібліографічних менеджерів і онлайн-генераторів, які можуть допомогти в роботі з цитуванням. Зокрема, були розглянуті такі програмні продукти, як EndNote Online, Mendeley, Grafiati.


3 лютого 2025 року
і баз даних продовжено на 2025 рік

Українські заклади вищої освіти й наукові установи продовжуватимуть безоплатно користуватися доступом до провідних міжнародних електронних наукових ресурсів і баз даних завдяки підтримці міжнародних партнерів: Clarivate, Elsevier, Research4Life, Bentham Science.
Протягом 2025 року українські вчені матимуть доступ до інструментів академічної підтримки, наборів даних і освітніх рішень:
• Elsevier: ScienceDirect, Scopus і Researcher Discovery, SciVal і Funding Institutional;
• Clarivate: Derwent lnnovation та інструменту lnCites Benchmarking & Analytics через ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації»;
• Research4Life: колекції Hinari, AGORA, портали ARDI, GOALI, OARE, а також можливість підʼєднати доступ до Scopus;
• Ресурси і журнали, зокрема Open Publishing від Bentham Science.
Міжнародні партнери надалі підтримуватимуть академічний і дослідницький сектори України через:
• залучення провідних експертів до проведення вебінарів та конференцій;
• надання можливості авторам з України безплатно публікуватися в найрейтинговіших наукових виданнях світу.
Матеріал зі сторінки МОН.