НОВИНИ

Вересень 2024

23 вересня 2024 року

У бібліотеці ЧТЕІ пройшов онлайн-семінар з академічної доброчесності

Завідувач бібліотеки, репозитарію ЧТЕІ Тетяна Діонісіївна Корольова провела онлайн-семінар «Академічна доброчесність: основи академічного письма і пошуку наукової інформації» для студентів першого і другого курсів магістерських програм інституту всіх спеціальностей.

Студенти ознайомилися із принципами академічної доброчесності, основними законодавчими і нормативними документами, які регулюють її дотримання в країні і в ЧТЕІ, та дізнались про відповідальність за її порушення. Цікавість слухачів викликала інформація про пошук актуальних і перевірених наукових джерел інформації. Студенти отримали рекомендації щодо використання БД Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, наукометричних бібліографічних БД Scopus і Web of Science, міжнародної інформаційної платформи Research4Life, пошукової системи Google Академія, національних, іноземних ресурсів і директорій відкритого доступу, інституційного репозитарію ЧТЕІ та багато ін.

Особливу увагу було приділено оволодінню уміннями і знаннями з основ академічного письма у написанні наукових робіт. Студенти отримали консультацію про основні правила оформлення бібліографічних посилань та списку використаних джерел.

Наприкінці заходу присутні ознайомились з ресурсами нового бібліотечного сайту, який є єдиною точкою доступу до усіх її електронних ресурсів.

Заходи з популяризації академічної доброчесності в бібліотеці ЧТЕІ тривають! Запрошуємо кураторів та здобувачів освіти до співпраці.



6 вересня 2024 року

«Основи інформаційної культури» для першокурсників

Бібліотека ЧТЕІ розпочала цикл занять з основ інформаційної культури користувачів, які покликані навчити студентів самостійно орієнтуватись в сучасному потоці інформації, критично оцінювати, обробляти й ефективно її використовувати у навчальному процесі. Зустрічі зі студентами першого курсу усіх спеціальностей відбулися 3 і 5 вересня.

Лекцію-презентацію провела завідувач бібліотеки, репозитарію ЧТЕІ Тетяна Діонісіївна Корольова в оновленому читальному залі бібліотеки, яка знаходиться у четвертому корпусі інституту (вул. Руська,194 «Д»).

Під час заходу присутні ознайомились з основними компонентами інформаційної культури, дізналися про інформаційне забезпечення бібліотеки інституту, про її структуру та фонди, правила користування, систему зберігання документів та способи доступу до них. Також було презентовано сайт бібліотеки, електронну бібліотеку, електронні бази даних та шляхи доступу до них, відкриті електронні ресурси, алгоритм пошуку в електронному каталозі та Інституційному репозитарії ЧТЕІ.

Особливу увагу було приділено розкриттю поняття «академічна доброчесність», форм її порушення – плагіату та його видам. Студенти були поінформовані про проблеми, які можуть виникнути, якщо такі факти будуть виявлені у їх письмових роботах: рефератах, курсових, а особливо у кваліфікаційних роботах. Першокурсники отримали поради, як уникнути порушень академічної доброчесності та визначити правильні методи використання запозиченого матеріалу під час навчання.

Заняття пройшли у цікавій та пізнавальній формі і містили корисну інформацію, яку завжди можна використати у самопідготовці до навчання. Після лекції студенти мали можливість підібрати та отримати літературу для занять у першому семестрі.

І хоча лекції з інформаційної культури проводяться зазвичай тільки для першокурсників, куратори можуть замовляти проведення занять у будь-яких групах, а також усі зацікавлені користувачі можуть отримати консультації з питань роботи з електронними та традиційними ресурсами на сайті або безпосередньо у працівників бібліотеки.



5 вересня 2024 року

Доступ до Research4Life продовжено до кінця 2025 року

Українським ЗВО та науковим установам продовжено доступ до повнотекстових електронних наукових ресурсів на порталі Research4Life до кінця 2025 року!

Через портал Research4Life надається доступ до електронних колекцій книг і журналів провідних міжнародних видавництв, зокрема:

- Elsevier;

- Springer Nature;

- John Wiley & Sons;

- Taylor & Francis;

- Oxford University Pres;

- Cambridge University Press;

- IOP Publishing та інші.

Доступ буде відбуватися через Державну науково-технічну бібліотеку України за логіном і паролем, які можна отримати у співробітників бібліотеки.



3 вересня 2024 року

Запрошуємо на вебінари від компанії Clarivate

Пропонуємо взяти участь у безкоштовних вебінарах від Clarivate, що заплановані на вересень 2024 року.

Вебінари проводяться на платформі ZOOM українською мовою, спікер – Ірина Тихонкова, PhD Customes Success Consultant Clarivate.

12 вересня, четвер, час проведення 10:15–10:45

Тема: Визначення нових тем у InCites B&A за допомогою Research Horizon Navigator

Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_iZ7vomBwTIWpT3pM7dyupg#/registrationtarget=

13 вересня, п’ятниця, час проведення 10:15–10:45

Тема: Досліджуйте еффективніше з Web of Science Research Assistant

Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_FwXHM596Sz-SDMNPALbnlg#/

19 вересня, четвер, час проведення 10:15–11:15

Тема: Згадуючи олімпіаду: здобутки наукові та спортивні (наукові чемпіони в певних галузях та наукометричний аналіз тематик, установ, науковців; обрання стратегії розвитку)

Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_fFdxQcrkTzqFAI5IPoJnTA#/registration

26 вересня, четвер, час проведення 10:15–11:15

Тема: Демонстрація ваших здобутків за допомогою профілів дослідників у Web of Science

Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_wWdjxLxMRd6b2r_x4OWXqg#/registration



Докладніше на інформаційному порталі Clarivate