НОВИНИ

Жовтень 2024

25 жовтня 2024 року

День української писемності та мови в бібліотеці ЧТЕІ ДТЕУ

у ЧТЕІ ДТЕУ пройшли заходи до Дня української писемності та мови. Мова – це одна з найголовніших ознак нації. Українська – мова вільних людей, людей, які мають громадянську гідність та цінність, які віддані рідній землі. Тому співробітники бібліотеки Тетяна Діонісіївна Корольова і Надія Яремівна Швайчук запросили студентів першого курсу приєднатися до флешмобу #мовавільних, який організовує Міністерство культури та стратегічних комунікацій України, щоб ще раз помилуватися нашою мовою. У читальному залі бібліотеки (Центральна площа, 7) звучали поезії майстрів поетичного слова Максима Рильського, Андрія Малишка, Юрія Рибчинського, Володимира Сосюри, Дмитра Білоуса, Василя Сосюрченка, Миколи Лотоцького, Оксани Забужко, які емоційно декламували Габрієла Кіріла, Анастасія Гоменюк, Андріана Стрелецька, Софія Барчишак, Юлія Андрюк, Анастасія Українець, Олена Снігур, Ева Калай, Софія Чайковська.

Після поетичного флешмобу провідний бібліотекар Надія Яремівна Швайчук провела квіз (інтелектуальну вікторину) «Поетичний калейдоскоп», під час якого студенти ще раз перевірили свої знання з української мови та літератури. Гра пройшла у цікавій і пізнавальній формі, всі учасники показали гарні знання, а переможці отримали невеличкі подарунки.

Традиційно, до відзначення Дня української писемності та мови, у читальних залах бібліотеки оформлено книжкові виставки «Мова – перлина вікової мудрості» і «Мова – державна перлина». На виставках були представлені підручники та посібники з української мови, словники та періодичні видання, у яких висвітлюється історія народження та розвитку однієї з наймилозвучніших мов світу – української мови.



24 жовтня 2024 року

Тиждень відкритого доступу 2024

У 2024 році Тиждень відкритого доступу триватиме з 21 по 27 жовтня.

Тема Міжнародного тижня відкритого доступу у 2024 році продовжує минулорічну –«Спільнота понад комерціалізацію». Ця тема підкреслює потребу пріоритезувати підходи до відкритої науки, які насамперед слугують інтересам громадськості та академічної спільноти.

Бібліотека ЧТЕІ ДТЕУ підтримує та долучається до проведення Тижня відкритого доступу та пропонує отримати консультації щодо:

- реєстрації та розміщення матеріалів в Інституційному репозитарії ЧТЕІ ДТЕУ (iRChITE SUTE);

- реєстрації/актуалізації авторських профілей Google Академія, Web of Science ResearcherID, ORCID, Scopus;

- визначення наукометричних показників авторів (індексу цитувань та індексу Гірша) за даними наукометричних платформ Scopus, Web of Science тощо;

- вибору видання для опублікування результатів досліджень;

Також на сайті бібліотеки у розділі «Віртуальний читальний зал» створено сторінку «Відкриті наукові та освітні ресурси» де представлено посилання на відкриті освітні ресурси українською мовою, пошукові системи відкритих освітніх ресурсів, відкриті підручники та книги, відкриті електронні архіви, відкриті журнали, масові відкриті онлайн-курси.

Щоб отримати індивідуальну консультацію зверніться до працівників бібліотеки у зручний для вас спосіб:



14 жовтня 2024 року

Книжкові перегляди з навчальних дисциплін освітньої програми
072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок»

Одним із показників відповідності ЗВО вимогам ліцензування та акредитації є показник забезпечення здобувачів вищої освіти необхідною навчальною та науковою літературою з фонду інститутської бібліотеки.

Освітня програма 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» орієнтована на підготовку висококваліфікованих фахівців, які здатні формувати та реалізовувати стратегічні й поточні плани розвитку підприємств, організацій, установ, забезпечувати їх фінансову стійкість, платоспроможність і конкурентоспроможність, надавати сучасні фінансові, банківські та страхові послуги. Важливим компонентом забезпечення якісного й ефективного освітнього процесу та підготовки фахівців за даною освітньою програмою є своєчасне, систематичне поповнення фонду новою сучасною літературою і періодичними виданнями. Тому у читальних залах бібліотеки (навчальні корпуси № 1 і № 4) розгорнуто книжкові експозиції, на яких представлено найактуальніші книжкові та періодичні видання для професійної підготовки здобувачів освітньої програми 072 (519 примірників).

У розділах перегляду «Фінансовий моніторинг», «Управління публічними фінансами», «Податкове планування та бюджетування», «Податковий менеджмент», «Фінансова політика держави», «Фінансове управління та контроль», «Методологія і організація науково-прикладних досліджень», «Державна фінансова стратегія», «Страховий менеджмент», «Вибіркові компоненти ОП» представлена навчальна та наукова література українською та іноземними мовами провідних українських видавництв. В окремі розділи виділено монографії, наукові видання, підручники, навчальні посібники, довідкові видання, підготовлені науково-педагогічними працівниками ЧТЕІ ДТЕУ та нові надходження наукової і навчальної літератури за останні роки.

Запрошуємо студентів, викладачів, науковців інституту ознайомитися з представленими на книжкових переглядах виданнями і надалі скористатися можливостями фонду бібліотеки.



10 жовтня 2024 року

Віртуальна виставка нових надходжень за 3 квартал

Запрошуємо ознайомитись з віртуальною виставкою друкованих видань, що надійшли до бібліотеки ЧТЕІ ДТЕУ у третьому кварталі 2024 року. Виставка містить фото, бібліографічні описи та анотації книг, які поповнили фонд бібліотеки.

Ознайомитися з виставкою можна у розділі сайту «ВІРТУАЛЬНІ ВИСТАВКИ».



4 жовтня 2024 року

Книжкові перегляди до акредитації освітньо-професійної програми
«Ресторанні технології та бізнес»

Бібліотека ЧТЕІ ДТЕУ має потужні інформаційні ресурси для якісної професійної підготовки студентів всіх освітніх рівнів за обраними спеціальностями.

У читальних залах бібліотеки (навчальні корпуси № 1 і №4) розгорнуто масштабні книжкові експозиції, які презентують найактуальніші книжкові та періодичні видання для професійної підготовки здобувачів спеціальності 181 «Харчові технології» (425 примірників).

До уваги відвідувачів запропоновано словники, підручники, монографії, які надають матеріали для вивчення дисциплін за освітньою програмою «Ресторанні технології та бізнес». У розділах: «Концепції і формати закладів ресторанного господарства, ресторанний креатив», «Стратегічний маркетинг в ресторанному бізнесі», «Професійна комунікація іноземною мовою», «Інноваційні ресторанні технології, Технологія спеціальних харчових продуктів», «Цифровізація та проєктування закладів ресторанного господарства», «Методологія і організація науково-прикладних досліджень», «Управління проєктами та ризиками в ресторанному бізнесі», «НАССР у закладах ресторанного господарства», «Вибіркові компоненти за ОП» представлена література українською та іноземними мовами – це обов’язкові, рекомендовані як основний ресурс до вивчення дисципліни підручники і посібники, так і видання, що можна використати як додаткову літературу. Окремий розділ складають монографії, наукові видання, підручники, навчальні посібники, довідкові видання, підготовлені науково-педагогічними працівниками ЧТЕІ ДТЕУ. З усіма новими надходження наукової і навчальної літератури за остання роки можна ознайомитися у розділі «Книжкові новинки».

Запрошуємо науково-педагогічних працівників та студентів інституту завітати на книжкові перегляди і надалі скористатися можливостями фонду бібліотеки.



3 жовтня 2024 року

Нова книга в бібліотеці!

Завжди приємно отримати у подарунок цікаву книгу, а особливо, коли вона подарована автором. Книгозбірня ЧТЕІ отримала у дарунок від автора, Юлії Анатоліївни Маначинської, кандидата економічних наук, доцента кафедри фінансів, обліку і оподаткування, нову книгу – навчальний посібник «Бухгалтерський облік» (2024 р.).

Бібліотека щиро вдячна за дарунок, ця книга обов’язково знайде своїх користувачів і допоможе у забезпеченні освітнього процесу.



2 жовтня 2024 року

Дистанційне замовлення літератури

Науково-педагогічні працівники і здобувачі вищої освіти мають можливість отримати повнотекстові електронні версії навчальної літератури, надіславши запит на електронну пошту бібліотеки library@chtei-knteu.cv.ua.



1 жовтня 2024 року

Запрошуємо на вебінари від компанії Clarivate

Пропонуємо взяти участь у безкоштовних вебінарах від Clarivate, що заплановані на жовтень 2024 року.

Вебінари проводяться на платформі ZOOM українською мовою, спікер – Ірина Тихонкова, PhD Customes Success Consultant Clarivate.

Зверніть увагу на програму сертифікації, мета якої – відшліфувати навички пошуку та аналізу наукової інформації у Web of Science. Досвідчені користувачі зможуть пройти її екстерном, без прослуховування лекцій та консультацій. Деталі за відповідним посиланням.

В рамках підготовки до всеукраїнської програми сертифікації

Подробиці про програму за посиланням.



10 жовтня 2024 року

Тема: Базовий пошук та аналіз наукової літератури у Web of Science
(підготовка до сертифікації)

10:15–11:15

Реєстрація



17 жовтня 2024 року

Тема: Розширений пошук у Web of Science та додаткові колекції
(підготовка до сертифікації)

10:15–11:15

Реєстрація



22–25 жовтня 2024 року

Тестування всеукраїнської програми сертифікації



24 жовтня 2024 року

Консультація до сертифікації (за консультацію сертифікат не передбачено)

10:15–11:15

Реєстрація



Research Smarter

31 жовтня 2024 року

Тема: Підтримка відкритих дослідницьких ініціатив перевіреними процесами,
даними та інструментами

10:15–11:15

Реєстрація